WIZUALIZACJA KUCHNI, A PROJEKTOWANIE SZAF

W dzisiejszych czasach projektanci wnętrz bardzo często w codziennej pracy zajmują się również projektowaniem mebli. Na pierwszy rzut oka te dwie dziedziny wydają się wymagać zupełnie odmiennych kompetencji, jednak znajomość procesu aranżacji przestrzeni w dużej mierze umożliwia bezproblemowe projektowanie mebli. Użytkownicy testujący połączenie tych dwóch kompetencji w jednym programie, wskazują na możliwość intuicyjnego wykorzystywania znanych funkcji do tworzenia kompleksowych projektów.

Pojęcia takie jak wykonywanie w pełni profesjonalnej wizualizacji kuchni i projektowanie szaf z pozoru wydają się nie mieć zbyt wiele wspólnego. Intuicja podpowiada jednak, że ciężko jest myśleć o projektowaniu jakiegokolwiek wnętrza bez konkretnego pomysłu na zaprojektowanie elementów, które będą go wypełniać. I w tym przypadku wizualizacja kuchni a projektowanie szaf staje się już bardziej powiązane.

Powyższe stwierdzenie nie oznacza oczywiście, że każdy projektant wnętrz powinien się automatycznie zajmować projektowaniem mebli. I tak samo sytuacja przedstawia się w przeciwnym kierunku – absolutnie nie jest wymaganym, aby każdy stolarz projektował cokolwiek innego poza meblami. Zarówno profesja projektowania wnętrz, jak i mebli jest na tyle specjalistyczna, że jej przedstawiciele muszą latami zdobywać kwalifikacje i doświadczenie, aby móc z powodzeniem wykonywać swoją pracę. W zestawieniu tych dwóch pojęć chodzi jednak o coś innego. Nie można odmówić prawdziwości stwierdzeniu, że są to dziedziny pokrewne, a przedstawiciele tych dwóch profesji przeważnie ściśle ze sobą współpracują. Dobrze by było, żeby mogli oni korzystać ze wspólnych narzędzi pracy.

Oprogramowanie KD MAX zostało stworzone właśnie z myślą o takiej współpracy – daje możliwość obu stronom na to, aby mogły prowadzić współpracę już na etapie projektowania wnętrza. Praca stolarza staje się dużo prostsza, jeśli jego wizja okazuje się być spójna z tą, która reprezentowana jest przez projektanta wnętrz.