Stylowe aranżacje w Twoim domu

W ciągu minionej dekady w naszym kraju zapanował prawdziwy boom mieszkaniowy, Polacy coraz chętniej kupują własne lokum, powstają coraz to nowe inwestycje, szczególnie w większych miastach. Podobnie sytuacja wygląda na terenie Trójmiasta, w rejonie powstają kolejne, nowoczesne inwestycje, adaptowane są też stare kamienice. Jednak kupno mieszkania to nie wszystko, trzeba je jeszcze urządzić. Osoby, które nie mają smykałki do aranżacji wnętrz chętnie korzystają z usług profesjonalistów.

Piękne mieszkanie bez wysiłku

Kiedy kupujemy lokum mamy określony pomysł na to, jak poszczególne pomieszczenia powinny wyglądać. Styl skandynawski, eklektyzm, vintage, to wszystko cieszy się obecnie popularnością, jednak nie zawsze potrafimy dopasować dodatki w taki sposób, aby tworzyły z resztą wspólną całość. Na szczęście projektowanie wnętrz przez profesjonalistów to nie jest zbyt duży wydatek a pomoże nam oszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. W Gdyni, Sopocie oraz Gdańsku nie brakuje firm, które profesjonalnie zajmują się tego typu usługami, dlatego warto uwzględnić ich pracę w kosztach zakupu mieszkania.

Na czym polega praca projektanta?

Jeszcze dekadę temu aranżacja wnętrz wykonana przez profesjonalistów zarezerwowana była wyłącznie dla osób majętnych, w końcu mogło się wówczas wydawać, że jest to niepotrzebny wydatek, na który nie warto tracić pieniędzy. Jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na taka usługę, biorąc kredyt na 30 lat chcemy, aby mieszkanie, w którym przyjdzie nam żyć było nie tylko wygodne, ale też stylowe i modne. Projektant wnętrz doskonale orientuje się w aktualnych trendach wnętrzarskich, zna rynek i wie, w którym miejscu można kupić ciekawe meble oraz dodatki, jednocześnie nie wydając majątku na ich zakup. Na pierwszym spotkaniu ze specjalistą dopytuje nas on, w jakim stylu pragniemy urządzić swoje mieszkanie. Warto odpowiednio przygotować się do tego spotkania, wyszukując w internecie ciekawych zdjęć i inspiracji. Na początku określamy również swój budżet, dzięki temu projektant będzie wiedział, w jakim miejscu można robić zakupy. Możemy zdać się na specjalistę całkowicie, lub też razem z nim chodzić po sklepach w poszukiwaniu dodatków.

Jak znaleźć dobra pracownie?

W dużych miastach, takich jak Gdynia, Sopot czy Gdańsk, znajdziemy w sumie kilkadziesiąt firm, które świadczą usługi w zakresie projektowania wnętrz, dlatego ostateczny wybór może być dość utrudniony. Na początku warto podpytać znajomych, którzy urządzili już swoje mieszkanie, może korzystali oni z pomocy projektanta i mogliby go polecić? Jeśli taka opcja nie wchodzi w grę, zawsze możemy poszukać w internecie, w końcu każda, szanująca się pracownia posiada własną stronę internetową z rozbudowanym portfolio. Zobaczymy w nim poprzednie aranżacje, jednak należy pamiętać, że artyści są bardzo elastyczni, dlatego jeśli nawet nie znaleźliśmy tam czegoś, co wpisuje się w nasze gusta, nie oznacza to, że architekt w naszym przypadku się nie sprawdzi. Nie powinniśmy też wybierać najtańszej oferty, w końcu jest to jednorazowy wydatek i kilkaset złotych nie powinno nam robić różnicy.