PROGRAM BIM – JAK WYBRAĆ?

Technologia BIM od kilku lat zyskała sporą popularność wśród przedstawicieli polskiej branży budowlanej. Coraz więcej specjalistów branży budowlanej docenia niekwestionowane zalety oprogramowania BIM i wykonywanie coraz to nowych projektów bez użycia tego narzędzia wydawać by się mogło dla nich abstrakcją.

Jednym z najczęściej wybieranych programów w technologii BIM jest narzędzie Prota. Głównym przeznaczeniem tego narzędzia jest zapewnienie bezproblemowej komunikacji oraz zarządzania modelami w czasie prowadzenia projektu przez architektów, inwestorów i producentów.

Projektowanie konstrukcji budowlanych z Prota przebiega łatwo i bezproblemowo między innymi dlatego, że edytowanie i zapisywanie zmian odbywa się w uproszczony sposób. W przeciwieństwie do innych programów, Prota zapewnia dokonywanie poprawek tak, by było to jak najmniej czasochłonne i nieskomplikowane. Dzięki automatyzacji w Procie nie tylko czas nanoszenia i zapisywania zmian został możliwie skrócony, ale co najistotniejsze ryzyko błędu zostało niemalże całkowicie wyeliminowane, zapewniając przy tym większy komfort pracy.

Doświadczenie oraz wiedza w zakresie technologii BIM znacznie ułatwia pracowanie w tej technologii. Z pomocą przychodzą tutaj szkolenia czy konferencje poświęcone tej tematyce. Okazji do kształcenia się jest coraz więcej i zainteresowane tą dziedziną osoby mają w czym wybierać. Nie tak dawno zorganizowano interesującą konferencję – BIM Week (Tydzień z technologią Building Information Modeling). Całe wydarzenie odbyło się w formie online. Uczestnicy mogli bezpłatnie wziąć udział w prezentacjach i zapoznać się z najnowszymi narzędziami jakie dostępne są aktualnie na rynku oraz dowiedzieć się jakie korzyści ma poszczególne z nich. Wydarzenia tego typu to nie tylko okazja do zaznajomienia się z nowościami w branży, ale możliwość poznania ekspertów oraz wymiany doświadczeń, co z pewnością wpłynie na jakość pracy oraz poszerzanie kompetencji.