Na co należy uważać podczas pozycjonowania sklepu internetowego Comarch? 

Strategia, strategia i jeszcze raz strategia. Posiadanie witryny e-commerce wymaga wiedzy, pracy oraz zaangażowania, aby mieć szansę na osiągnięcie wysokiej pozycji rankingowej. Pozycjonowanie sklepu internetowego comarch może okazać się bardzo trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy świadomi niebezpieczeństw związanych z SEO. Oto kilka elementów, na które musisz się wyczulić! 

Największe problemy SEO

Black Hat SEO

Depozycjonowanie to złośliwe działania SEO, które próbują manipulować pozycją witryny w wyszukiwarkach. Należy pamiętać, że Google szybko reaguje na tego typu praktyki. Nawet jeśli chwilowo znajdziesz się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, to szybko z niej spadniesz i otrzymasz karę, przez co w przyszłości trudniej będzie Ci znaleźć się na tak dobrej pozycji.

Źle dobrane słowa kluczowe w treści

Pozycjonowanie sklepu internetowego Comarch wiąże się z dopasowaniem słów haseł i fraz kluczowych. Musisz uważać, aby nie używać zbyt dużej lub małej liczby słów. Dużym błędem jest upychanie fraz, ponieważ wyszukiwarki traktują te działania jako spam, obniżając pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Brak responsywności witryny

Obecnie największa liczba wyszukiwań pochodzi ze smartfonów. Musisz więc pamiętać, aby iść na bieżąco z rozwojem technologicznym i stać się responsywnym! Ekran małych urządzeń ma zupełnie inne proporcje niż ekran komputera. Responsywne projektowanie stron internetowych to termin, który odnosi się do projektowania strony internetowej w celu odpowiedniego prezentowania treści zarówno na większych, jak i mniejszych ekranach. Algorytmy Google poświęcają temu problemowi dużą uwagę. Konieczne jest zatem przygotowanie strony, tak aby użytkownik mógł efektywnie z niej korzystać.

Błędnie przygotowane opisy produktów

Stworzenie dobrego opisu produktu wymaga indywidualnego podejścia. Muszą one być angażujące i przyciągające uwagę potencjalnego klienta. To właśnie tutaj frazy kluczowe powinny być odpowiednio dobrane i pogrubione. Nie powinno także zabraknąć szczegółowych informacji o produkcie, takich jak specyfikacje i wymiary.

Brak analizy zmian algorytmów

Niestety algorytm wyszukiwarki stale ulega zmianom, a brak wiedzy na ten temat i nie systematyczność w działaniu może przynieść Ci więcej szkody niż pożytku. Dlatego pomyśl o zatrudnieniu doświadczonej agencji SEO, która jest na bieżąco ze zmianami Google.

Postaw na White Hat SEO!

Pozycjonowanie sklepu internetowego Comarch powinno odbywać się zgodnie z zasadami i regulaminem wyszukiwarki. Chociaż jest to długotrwała droga, to tylko ona może zagwarantować Ci powodzenie. Jakość – to najważniejszy element, o który musisz zadbać.